Kids Club

Öncelikle biz okulumuzda ,son yıllarda Avrupa’ daki gelişmiş özel okullarda uygulanan,her çocuk için özel olarak hazırlanmış portfolyo sistemini uyguluyoruz..yani cocukların dönem boyunca yaptıkları bütün aktivite ve becerilerini her ay gözden geçirip,hangi yöne yönlendirilmesi gerektiğine konusunda uzman eğitimci kadromuzla ve siz velilerimizle birlikte karar veriyoruz..
Bu karar aşaması 24-36 ay arası olan dönemde uygulanmakta olup , 36-60 ay arası olan dönemde ise iki aylık oryantasyon ve adaptasyon döneminin akabinde yine branş öğretmenlerimiz ve siz velilerimizle bir araya gelip karar veriyoruz..
Bizim okulumuzda çocukların sabit bir sınıfları yada sabit bir öğretmenleri yoktur..günün bütünü baz alınarak değişken olmakla beraber her güne özel farklı günlük planlar hazırlıyoruz.(bu değişkenlikler kahvaltı-öğle yemeği-ve ikindi kahvaltısı için geçerli değildir)böylece standart günü doldurma amacı güden okul mantıgının dısında bır eğitim sistemi uyguluyoruz diyebiliriz..
Politikamız “çocuk nasıl öğreniyorsa, öyle öğretmektir”.. bundan dolayı her hafta sabit bir günümüz oyun günü,sabit bir günümüz aktivite günü şeklinde değildir..bir sonraki günün akışı bir gün önceden belirlenip,okulumuz içindeki gün akışını ve yapılan aktiviteleri,akşam cocuğunuzun defterinde görebilirsiniz.ayrıca cocuklarınızla beraber yapacagınız ev ödevleride o defter içinde yazılmış olacaktır.okulumuz dışında yapılacak bir aktivite ise velilerimize bildirilip onay alınır.
Okulumuzun eğitim dili Türkçe olmakla beraber ,özel İngilizce sınıfımızda mevcuttur..özel İngilizce sınıfının özelliği, çocuklarımızın yoğun bir şekilde İngilizce ye maruz kalarak,anadillerinde oldugu gibi duyarak yaşayarak ve farkında olmadan İngilizce yi edinirler..özel İngilizce sınıfının dışında ki sınıflarımızda da her gün bir saat İngilizce eğitimi verilmektedir.
Bunun yanısıra her ay düzenli olarak çocuklarla ve ailelerle ayrı ayrı seanslar olmak üzere psikoloğumuz,çocuklarımızın ve velilerimizin doğru yönlendirilmesinde en önemli yardımcılarımızdandır..
Yine her ay düzenli olarak diş doktorumuz okulumuzu ziyaret etmekte,ve diş kontrollerimizi yapmaktadır..
18-36 yaş arası PLAY GROUP sınıflarında ise aylık abone sistemi uyguluyoruz..bu sistem aylık olarak planlanıp 15 saati geçemez..bu 15 saatlik programı isterseniz gün içerisinde isterseniz 19:00-22:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz.bu sistemin avantajı,siz eşiniz yada sevdiklerinizle hoş bir akşam yemeği yada herhangi bir aktiviteyi gerçekleştirirken,çocugunuzda okulumuzda öğretmenleri ile birlikte oyunlar oynayıp,keyifli zaman geçirecektir..(bu program maalesef haftasonu uygulanamaz)
Haftasonu etkinlik programlarımız,sanatsal beceri,oyun parkurları,müzik,dans,bale,bahçe oyunları vb. gibi aktivitelerden oluşmaktadır..

2 Dilde Eğitim

Dil ediniminin en yoğun, en aktif ve en uzun vadeli olduğu süreç erken yaşlarda meydana gelmektedir. Dolayısıyla bütün yabancı dillerde ve yeni bilgilerde olduğu gibi, İngilizce de ne kadar erken yaşta başlanırsa, dil o kadar kolay ve kalıcı öğrenilmektedir.

 Küçük çocuklarda dil öğrenme kendiliğinden gelişen bir süreçtir. Yetişkinlerin tersine, bilinçli bir öğrenme olmadan da dil öğrenmeye isteklidirler. Çünkü çocuklar, özel bir durumları söz konusu değilse, konuşulanları duyma, tekrarlama/taklit etme ve kuralları kendi kendilerine algılama yeteneğine sahiptirler.

Çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil öğrenme yeteneklerini İngilizce öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa zamanda fark ederler.

Çocukların İngilizce yi günlük hayatlarıyla özdeşleştirmek için daha çok imkânları vardır. Okul programları buna uygun oluşturulduğunda, zihinleri bir yetişkin kadar çok bilgiyle dolmadığından öğrendiklerini daha kolay akıllarında tutabilirler. Dil öğrenirken bir yetişkin gibi strese girmezler.

Küçük yaşlarda ikinci bir dili öğrenmeye başlayan çocuklar, hayatlarının ilerleyen dönemlerinde üçüncü, dördüncü dili öğrenmeye çalıştıklarında aynı doğal öğrenme yeteneklerini kullanırlar. Bu sayede, sadece ana dilini bilen bir çocuğa oranla yeni dil öğrenme yetenekleri daha gelişmiş olur.

Dili kendiliğinden öğrenen çocukların diğer çocuk ve yetişkinlere göre dil telaffuzları daha iyi olur. Ayrıca yabancı dile ve dili konuşan kültüre karşı yüksek duyarlılık gösterirler.

Çocuk İhtiyaç Duyduğunu, merak ettiğini ve haz aldığını öğrenir.

Kids Club Anaokulu’nda çocuklarınız ihtiyaç duyarak,eğlenerek,yoğun bir şekilde İngilizce’ye maruz kalarak,anadillerinde olduğu gibi yaşayarak ve farkında olmadan İngilizce’yi edinirler.

3 Eğitmenli Sistem

Çocuklarımız bütün gün boyunca sadece tek bir öğretmen ile değil,yapacağı her aktiviteyi farklı bir öğretmenle yaparak sıradanlığın dışına çıkar ve sıkılmadan,heyecanını kaybetmeden öğrenmeye devam eder.Her sınıfın Ana Ders Öğretmeni-Aktivite Öğretmeni-İngilizce Öğretmeniolmak üzere üç eğitmeni vardır.Bunun yanısıra branş öğretmenleri ile birlikte çocuklar sürekli farklı beyinlerden çıkan yaratıcı fikirlerle hayal dünyalarını genişletir, zihinsel ve duygusal zekalarını geliştirirler. Günümüz eğitim sisteminin getirdiği çoklu branş öğretmenlerinin derse girmeleri artık ilköğretimden başlayarak uygulanmaktadır.Çocukların okul öncesi eğitim sürecinde tek bir öğretmen ile çalışmaları,o öğretmene karşı aşırı bağlılık ve vazgeçilmezlik duygusu oluşturur.Bu olgu çocuk psikolojisi için asla doğru olmayan ve kabul edilemez bir durumdur.Çünkü bundan sonraki süreçte yani ilköğretim sürecinde okuldan soğumalarına bile neden olabilecek bir durumdur. Geliştirdiğimiz 3 Eğitmen Sistemi ile hem çocuklarımızda oluşabilecek bu olumsuz olgu riskini tamamen ortadan kaldırıyoruz,hemde çocukların farklı beyinlerle daha yaratıcı düşünmelerini sağlıyoruz.

Portfolyo Destekli Eğitim Sistemi

Okulumuzda, son yıllarda Avrupa’ daki gelişmiş özel okullarda uygulanan,her çocuk için özel olarak hazırlanmış portfolyo sistemini uyguluyoruz..yani cocukların dönem boyunca yaptıkları bütün aktivite ve becerilerini her ay gözden geçirip,hangi yöne yönlendirilmesi gerektiğine konusunda uzman eğitimci kadromuzla ve siz velilerimizle birlikte karar veriyoruz..Bu karar aşaması 24-36 ay arası olan dönemde uygulanmakta olup , 36-60 ay arası olan dönemde ise iki aylık oryantasyon ve adaptasyon döneminin akabinde yine branş öğretmenlerimiz ve siz velilerimizle bir araya gelip karar veriyoruz.

  • Twitter

  • Son Haberler

  • İnteraktif Portfolyo

  • İletişim